telefon dla seniora

Telefon dla seniora Jaki smartphone wybrać ?

Telefon dla seniora pod choinkę – Święta

Prezent od choinkę spędza Ci sen z oczu ponieważ zastanawiasz się jaki prezent wybrać dla swojej mamy, babci czy innej starszej osoby. Wybór prezentu dla starszej osoby rzeczywiście można porównać do ciężkiego orzechu do zgryzienia ponieważ oprócz tego, że trzeba trafić w gust, upodobanie oraz nawyki seniora trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jego wiek a zatem musi być on odpowiednio dopasowany do umiejętności oraz sprawności seniora.  Idealnym rozwiązaniem tej zagwozdki jest zakup telefonu komórkowego. To prezent, który można dopasować do potrzeb starszej osoby, co więcej spełnia bardzo pożyteczną funkcję w życiu każdego człowieka a zwłaszcza osoby starszej, z którą warto mieć ciągły kontakt także mobilny. Ponadto można go kupić już za 50 zł, zatem jeśli mamy niewiele środków przeznaczonych na prezent nie należy się obawiać ponieważ za taką kwotę również jesteśmy w stanie dokonać zakupu. Jednym z modeli jaki można zakupić za mniej więcej taką kwotę jest telefon komórkowy.

Telefon komórkowy Lark SP-220

Lark SP-220 to wzorowy przykład telefonu stworzony wprost dla seniorów. Jego prostota sprawia, że jest on niezwykle funkcjonalny dla starszych osób. Jest wyposażony z niezbędny minimalizm czyli duże, widoczne klawisze oraz ekran o wielkości 1,8cala a zatem dosyć pokaźny rozmiar wprost przeznaczony dla osób starszych. Ponadto posiada jeden z charakterystycznych dla telefonów skierowanych dla seniorów przycisk SOS, który ma za zadanie wysłać wiadomość alarmową do wcześniej ustalonego w ustawieniach telefonu odbiorcy lub wielu odbiorców informujący o sytuacji zagrożenia życia seniora. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które pomieszkują same, dzięki takiej możliwości seniorzy czują się bezpieczniej ponieważ wiedzą, że w razie jakiś niepokojących dolegliwości mają możliwość wezwania szybkiej pomocy. Oprócz tego Lark posiada tryb głośnomówiący, latarkę oraz stacja ładująca telefon, która znacznie ułatwia korzystanie z telefonu. Dla słuchaczy muzyki telefon ma również radio, które umili z pewnością seniorowi czas wolny.   Kolejnym modelem zbliżonym pod kątem funkcjonalności do wyżej wymienionego jest telefon myPhone Halo Easy, trochę droższy od poprzedniego, niemniej jednak jego cena nie jest nadzwyczaj wygórowana ponieważ zakupu można dokonać w granicach 80zł. MyPhone Halo Easy posiada bardzo podobne możliwości co  Lark SP-220 jednakże różni się od niego wyglądem z tego względu iż jest on bardziej precyzyjnym i bardziej eleganckim wyglądem oraz smukłą budową. Charakterystyczne dla tego modelu jest to, że dostępny jest w dwóch kolorach czerwieni oraz czerni a zatem można dopasować kolor do gustu seniora.  Wart uwagi oraz polecenia zwłaszcza dla seniora jest również telefon

Telefon komórkowy Overmax Vertis 2210

Overmax Vertis 2210, który oprócz posiadania funkcji podobnych do swoich konkurentów ponadto zawiera aparat, który bardzo często wykorzystują seniorzy do robienia pamiątkowych zdjęć dlatego pomimo, iż jest droższym spośród wymienionych modeli, telefon ten jest najchętniej wybieranym przez seniorów. Oprócz tego wyróżnia go również posiadanie aplikacji lektora, który pełni rolę suflera podczas wybierania numeru telefonu, co znacznie ułatwia obsługę telefonu. Koszt telefonu mieści się w przedziale 100-120zł a zatem cena jest adekwatna do posiadanych dodatków telefonu.  Ostatnim również wartym zakupu telefonem jest

Telefon komórkowy Maxcom MM720

telefon dla seniora Maxcom MM720 podobnie jak jego poprzednik to jeden z droższych telefonów. Wyższa cena nie bierze się jednak znikąd bowiem posiada elegancką budowę, która zawiera 2,2 calowy ekran, dodatkowo bardzo duże przyciski usprawniające obsługę seniorom telefonu. Oprócz tego standardowe funkcje takie jak: przycisk SOS, latarka, radio, tryb głośnomówiący oraz aparat. Jest jednym z najczęściej wybieranych telefonów dla seniorów.   Powyższe rodzaje telefonów ukazują, że na rynku istnieją również modele telefonów przeznaczone głównie dla seniorów w zróżnicowanych cenach. Niemniej jednak kwoty te nie są an tyle rozbieżne dlatego warto się czasem zastanowić czy nie lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych i wybrać telefon dla starszej osoby z górnej półki która przysłuży się starszej osobie w różnych aspektach nie tylko komunikacji, rozrywki oraz także przydatne w codziennym funkcjonowaniu.

Materiał opracowany wraz s serwisem naprawa-laptopow-czestochowa.pl  który udostępnił swoje doświadczanie w pomocy technicznej oraz informatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *