tani tablet

Tanie tablety do użytku codziennego

Mimo początkowej niepewności, tablety stały się jednym z hitów ostatnich lat. Te niewielkie urządzenia mobilne oferują nam szereg możliwości, łącząc zalety smartfonów i laptopów. Dziś przyjrzymy się kilku urządzeniom z niższej półki cenowej, za które zapłacimy nie więcej, niż 500 zł.

Tego typu modele są idealne dla nieszczególnie wymagających użytkowników, którzy z jednej strony chcą cieszyć się możliwościami oferowanymi przez tablety, z drugiej natomiast nie chcą (bądź nie mogą) pozwolić sobie na wydatek rzędu 1000 zł lub więcej.

tani tablet
Nasze zestawienie rozpoczniemy od tabletu najmniejszego, bo jedynie 7-calowego. Jest nim Lenovo Tab3 A7-10L, który zmieści się nawet w niezbyt dużej damskiej torebce. Jego podstawową zaletą jest zatem mobilność – jego zabranie w praktycznie każde miejsce nie stwarza żadnych problemów. Ponadto należy go pochwalić za 4-rdzeniowy procesor oraz 8 GB pamięci flash, którą bez problemu można rozbudować za pomocą karty microSD. Urządzenie posiada wszystkie najważniejsze moduły łączności bezprzewodowej (Bluetooth, Wi-Fi i 3G), dzięki czemu bez trudu można przesyłać na niego pliki z komputera, czy smartfona. Jego cena oscyluje w okolicach 450 zł.

Nieco większym, bo 8-calowym ekranem może pochwalić się Huawei MediaPad T1 8.0, który kupimy za niecałe 500 zł. Jego zaletą jest procesor o takowaniu 1,2 GHz wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej. Ponadto wspomnieć trzeba o modułach łączności WiFi, Bluetooth 4.0, czytniku kart pamięci, a także dość rzadko spotykanym systemach Glonass i GOS.

Następną propozycją jest kolejny 8-calowy tablet – LG G Pad 8.0 wyświetlający obrazy w rozdzielczości 1200 x 800 pikseli. Również on został wyposażony w procesor o takowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM, do tego odnotować trzeba 16 GB pamięci operacyjnej, którą można rozbudować za pomocą karty microSD. Użytkownicy Internetu LTE szczególnie docenić powinni go za wbudowany moduł 4G LTE, który zapewni szybkie i płynne korzystanie z sieci. Cena tego modelu to około 490 zł.

Nieco większy ekran znajdziemy w tablecie Modecom Free Tab 9000 – model ten posiada ekran o przekątnej 8,9 cala, wyświetlający obrazy w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Kupimy go za około 450 zł, a w tej cenie otrzymamy urządzenie z dwurdzeniowym procesorem, 2 GB pamięci LPDDR2 oraz 16 GB pamięci flash. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest posiadanie aż dwóch aparatów: przedniego o rozdzielczości 2 Mpix i tylniego o rozdzielczości 5 Mpix.

Ostatnią propozycję stanowi Overmax Qualcore 1032 z ekranem o przekątnej 10,1 cala. Również on posiada dwa aparaty, jednak docenić należy go przede wszystkim za 2 GB pamięci RAM oraz moduł 3G pozwalający na obsługę darmowego Internetu Aero2. Pamięć masowa o pojemności 16 GB może zostać oczywiście rozbudowana za pomocą karty microSD. Cena tego modelu to nie co poniżej 500 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *