naklejka na laptopa

Naklejki na laptopa – jak w łatwy sposób zmienić wygląd

Kilka sposobów na zmianę wyglądu laptopa
Wielu osobom laptop służy głównie do pracy i nie zwracają one większej uwagi na jego wygląd i stylistykę. Istnieje jednak gros osób, dla których laptop to nie tylko narzędzie pracy czy rozrywki, lecz także gadżet, który ma być dostosowany do ich osobowości i podkreślać ich styl. Tym wszystkim użytkownikom dedykowane są specjalne serie komputerów z kolorowymi obudowami i o wyrazistej stylistyce. Niektórym jednak to nie wystarcza i chcieliby jeszcze bardziej spersonalizować wygląd swojego urządzenia. Dziś podpowiadamy jak można tego dokonać w prosty i niedrogi sposób.


Pierwszym sposobem na „pokolorowanie” laptopa są tzw. skiny, czyli specjalne kolorowe nakładki na obudowę. Mogą być one wykonane z gumy (w podobnej technologii, co nakładki na telefony), lub też mogą przybrać formę naklejek. Na rynku dostępne są przy tym bądź nakładki na samą obudowę, bądź też zestawy składające się z nakładek na obudowę i na klawiaturę. Stosując skiny poza korzyściami wizualnymi, osiągniemy również korzyści praktyczne – gadżety te stanowią bowiem dodatkową ochronę laptopa przed zarysowaniami i zabrudzeniem. Skiny są łatwe w montażu, więc możemy je wymieniać wtedy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Kolorowe naklejki na laptopa

Innym sposobem uatrakcyjnienia wyglądu laptopa są specjalne naklejki z różnymi motywami. Ilość wzorów tych naklejek jest praktycznie nieograniczona, dlatego też każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie: zarówno miłośnicy zwierząt, jak i pięknych krajobrazów, architektury, samochodów, czy innych rzeczy. Naklejki sprzedawane są w zestawach, w skład których wchodzą: duża naklejka na zewnętrzną obudowę wyświetlacza oraz dwie małe naklejki, które umieścić można np. obok touchpada. Naklejki takie z pewnością pozwolą na spersonalizowanie laptopa. W ich przypadku bardzo ważne jest również to, że można je łatwo usunąć, a usunięte prawidłowo nie pozostawiają żadnych śladów. W tym celu wystarczy ogrzać naklejkę ciepłym powietrzem i powoli ją odkleić. Dla lepszego efektu warto użyć specjalnego preparatu do usuwania kleju z etykiet, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zostawiamy laptop całkowicie czysty.


Decydując się na zastosowanie naklejek nie musimy ograniczać się do gotowych motywów oferowanych przez producentów, choć ich wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością coś przypadnie nam do gustu. Jeśli zależy nam na pełnej personalizacji możemy zdecydować się na naklejki wykonywane na zamówienie. Możemy wówczas użyć własnych zdjęć lub rysunków, co z pewnością zapewni naszemu komputerowi oryginalny look. Naklejki wykonywane na zamówienie są jedynie niewiele droższe od tradycyjnych nalepek, więc rozwiązanie to jest całkiem fajnym pomysłem. Jeszcze lepszym pomysłem może jednak okazać się wykonanie takich kompozycji samodzielnie. Wykorzystując szereg niewielkich nalepek (gotowych, bądź przygotowanych własnoręcznie) możemy spersonalizować swojego laptopa w sposób niepodrabialny i w pełni odzwierciedlający naszą osobowość.

Nakładki i naklejki to najpopularniejsze, jednak niejedyne sposoby na dodanie laptopowi oryginalności. W tym celu możemy wykorzystać np. płyty i podkładki chłodzące. Akcesoria te mają przy tym tę zaletę, że oprócz zalet wizualnych, przynoszą całkiem wymierne korzyści poprawiając pracę układu chłodzenia.
Niezależnie, na jaki rodzaj „upiększacza” się zdecydujemy, możemy być pewni, że nasz laptop zyska nieco polotu, a nam pozwoli na wyróżnienie się w tłumie i zademonstrowanie własnej osobowości i własnego gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *