Krótki czas prawy na baterii w smartfonie? Zobacz poradnik!

Smartfony należą do jednych z najbardziej przyjaznych urządzeń pod kątem stosunku czasu pracy a wielkością baterii. Miniaturyzacja i nowe technologie pozwoliły wyciągnąć ile się da, jednak niektórzy użytkownicy urządzeń przenośnych wciąż odczuwają niedosyt. Czy są jakieś sposoby, aby przedłużyć czas pracy smartfona? Oczywiście że tak! W tym mini poradniku przedstawimy 4 proste sztuczki optymalizacyjne. Zapraszamy do czytania.

Autostart aplikacji a czas pracy na baterii

Wiele urządzeń fabrycznie posiada zainstalowane aplikacje, z których użytkownicy i tak mało kiedy korzystają. Niestety owe aplikacje nawet jeżeli nie są widoczne na pasku powiadomień lub zasobniku, to i tak działają konsumując przy tym cenne zasoby i skracając czas pracy. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie newralgicznych aplikacji, można skorzystać z wbudowanego menedżera aplikacji i sprawdzić, która z aplikacji jest ustawiona w trybie auto-uruchamiania. Jeżeli dana aplikacja nie jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania smartfona, bądź też i tak z określonej funkcjonalności nie będziemy korzystali, to warto taką aplikację wstrzymać na stałe, bądź nawet całkowicie odinstalować. Oczywiście przed podjęciem tak daleko idącej decyzji zastanów się kilka razy, warto również sprawdzić na forach lub blogach, czy dana aplikacja będzie przydatna.

Zablokowanie auto-uruchamiania aplikacji to pierwszy krok, ku optymalizacji czasu pracy baterii smartfona.

Zobacz również: Szkła hartowane i etui do telefonów polskiej marki moVear

Nie korzystasz to wyłącz!

Kolejną rzeczą, która może znacząco poprawić czas pracy na baterii jest tymczasowe wyłączenie usług lokalizacji, sieci wifi, bluetooth, sieci komórkowych, NFC i innych. Każda z tych funkcji gdy włączona zużywa baterię. Najwięcej energii pobierają moduły wifi i sieci GSM, dlatego jeśli to tylko możliwe, gdy nie korzysta się z Internetu w telefonie warto całkiem owe funkcje wyłączyć. Zysk w zależności od modelu telefonu i zainstalowanych aplikacji, które w określonych odstępach czasowych synchronizują dane z serwerem zdalnym, może Cię mile zaskoczyć.

Tryb energooszczędny

W wielu współczesnych smartfonach dostępne są funkcje oszczędzające baterię, nie są one idealne, ale potrafią istotnie wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Gdy tylko masz sposobność, skorzystaj z tej funkcji, pamiętaj jednak, że przeważnie wiąże się to z wyłączeniem funkcji omawianych w poprzednim akapicie, dlatego jeśli potrzebujesz dostępu do sieci na przykład w celu otrzymywania powiadomień z Facebooka, to ten typ optymalizacji spowoduje, że tychże powiadomień nie otrzymasz.

Dostosuj jasność ekranu

Może i temat oczywisty, ale nie dla każdego. Część smartfonów posiada funkcje automatycznego dostosowania jasności ekranu do panujących w pomieszczeniu warunków. Oczywiście aby to było możliwe, urządzenie musi być wyposażone w odpowiedni czujnik światła. Dzięki tej funkcji można oszczędzić kolejne cenne minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *