c19

Zamienniki do drukarek laserowych i atramentowych – czy warto?

W dobie ogarniającej cały świat pandemii firmy muszą szukać oszczędności. Formą wygenerowania oszczędności jest zwolnienie pracowników, ale nie jest to rozwiązanie ani dobre wizerunkowo, ani też “na już”, dlatego przed zdecydowaniem się na ten krok, warto poszukać oszczędności w inny sposób – stosując na przykład alternatywne materiały eksploatacyjne, które są dużo tańsze od oryginałów i pozwalają oszczędzić nawet do 70% na drukowaniu.

Wiele firm nie może poprawnie funkcjonować bez drukarek i drukowania, miesięcznie w takich firmach wychodzi z firmy kilkadziesiąt tysięcy dokumentów, które muszą zostać wydrukowane i wysłane do odbiorców. Stosując oryginalne materiały eksploatacyjne niestety firmy muszą się liczyć z ogromnymi kosztami. Jednak są tańsze rozwiązania, które mogą zostać wykorzystane w dobie pandemii.

Zamienniki do drukarek w większości są tak dobre jak oryginalne materiały eksploatacyjne. Część producentów zamienników oferuje nawet dożywotnie gwarancje na swoje produkty, jak również jest w stanie zaoferować własny serwis pogwarancyjny, w przypadku, gdy dany produkt okaże się jednak wadliwy i będzie konieczne serwisowanie sprzętu klienta. Takie przypadki są niezmiernie rzadkie, ale jak to mówią, złośliwość rzeczy martwych może wystąpić w każdej chwili, nawet stosując oryginalne tusze czy tonery.

Zamienniki do drukarek dobrze jest kupować w sprawdzonych sklepach internetowych, które posiadają szeroki asortyment, jak również udzielają wsparcia na etapie wyboru zamiennika. Takim sklepem jest artjet.pl, który oferuje zamienniki różnych producentów, od Telforceone, poprzez Orink, a skończywszy na najbardziej uznanych na rynku polskim markach Activejet, czy też Cardridge Web. Oferowane zamienniki są przeznaczone dla różnych grup klientów. Dla przykładu, zamienniki marki Actis możemy wykorzystać do szybkiego codziennego drukowania, są to zamienniki ekonomiczne, kupując je możemy zaoszczędzić więcej. Jeżeli zależy nam na wydrukach podobnych do tych, co na oryginalnych materiałach, można pokusić się i kupić produkty marki Activejet lub Telforceone. Są to producenci, którzy stawiają na jakość, mają własne laboratoria, w których każdy produkt jest wnikliwie badany, dzięki takiemu podejściu eliminuje się z partii produkty o złej jakości, dostarczając konsumentom wyłącznie najwyższej jakości produkty.

wkłady atramentowe do drukarki

Współcześnie produkowane zamienniki do drukarek laserowych i atramentowych spełniają wszystkie normy ISO, dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Praktycznie jeśli chce się produkować i sprzedawać zamienniki, bez spełnienia tych norm ani rusz. To właśnie normy ISO ustanawiają określony poziom produktów, który jest na tyle wysoki, że nie powoduje żadnych problemów, jest w pełni bezpieczny dla urządzeń, jak również oferuje jakość druku na odpowiednim wysokim poziomie. Spełnienie norm powoduje wydanie certyfikatów. Niektórzy producenci idą nawet o krok dalej i certyfikują swoje produkty w zewnętrznych uznanych jednostkach jak BSI.

Podsumowując, tuszów zamiennych nie musimy się obawiać, są one równie dobrej jakości co oryginały, a przy tym kosztują znacznie mniej. Zamienniki do drukarek to świetna okazja by zaoszczędzić troszkę pieniędzy, które pozwolą firmie przeżyć ten trudny dla niej okres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *