w pracy

Szafka RTV w serwisie komputerowym – jak wybrać i do czego może ona się tam przydać

Telewizor w dużym pokoju to rzecz niemal obowiązkowa. A z uwagi na to, że urządzenie to musi na czymś stać (chyba, że decydujesz się na urządzenie zawieszane na ścianie), konieczne jest dokupienie do niego stolika lub szafki RTV.

Ponieważ większość posiadaczy telewizorów dołącza do nich dodatkowe sprzęty (np. dekoder, odtwarzacz DVD), szafka RTV staje się coraz częściej nie tylko wyborem preferowanym, ale wręcz koniecznym. Bez niej niezwykle trudno byłoby im pomieścić pod telewizorem wszystkie dodatkowe urządzenia i okablowanie, tak, aby uniknąć potykania się o nie. I, co oczywiste, aby uniknąć zabierania przez nie zbyt dużej ilości przestrzeni!

Dobrze, dobrze, ale czy to nie jest jakaś pomyłka? Tytuł tekstu sugerował, że jego tematem będzie urządzanie serwisu komputerowego, a nie salonu!

Jeśli doczytałeś artykuł do tego miejsca i zastanawiasz się, co to wszystko ma wspólnego z tematem umeblowania serwisu komputerowego (przecież ani Ty, ani Twoi pracownicy nie planujecie oglądać telewizji w godzinach pracy) – przeczytaj raz jeszcze uważnie poprzedni akapit. Szafki RTV to sprzęty zaprojektowane specjalnie w celu ergonomicznego zestawienia ze sobą monitora (telewizora) i sprzętów podpiętych pod ten monitor.

Czy wykorzystanie szafki RTV jako mebla do ustawienia na nim komputera wraz z urządzeniami dodatkowymi (drukarki, skanera, klawiatury) nie wydaje Ci się teraz oczywistym pomysłem?

Jaką szafkę RTV dobrać do serwisu komputerowego?

Przede wszystkim praktyczną i funkcjonalną. Zwłaszcza, że mnogość modeli, dostępnych na rynku, gwarantuje, że bez trudu połączysz estetykę z funkcjonalnością.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz wziąć pod uwagę, kupując szafki RTV lub zlecając ich wykonanie stolarzowi czy projektantowi, jest kwestia nagrzewania się sprzętów elektrycznych. Stawianie ich jeden na drugim nie jest rekomendowane i może się odbić na ich żywotności.

pomiar szafki

Szafka RTV jest dlatego tak dobrym rozwiązaniem, bo odpowiednio rozmieszczając półki możemy zapewnić naszym sprzętom przestrzeń, której niezbędnie potrzebują. Wykonując szczelinę lub szczeliny u góry mebla, możemy też zapewnić wentylację, która obniży temperaturę wewnątrz szafki.

Drugim pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, wybierając szafkę RTV do naszego serwisu komputerowego, jest to, czy szafka ta ma być otwarta czy zamknięta. Jeśli nie przeszkadza nam widok ustawionych na jej półkach sprzętów, możemy pozostawić ją otwartą, co z pewnością przysłuży się sprawie wentylacji.

Poszukując idealnej szafki, przemyśl kwestię inteligentnego zarządzania kablami. Zadbaj o listwę antyprzepięciową! Uratuje Cię ona m.in. w sytuacji nagłego odcięcia prądu. Dobrym rozwiązaniem ze względów estetycznych będzie też zainwestowanie w szafkę RTV z systemem maskowania kabli.

Ostatnią, lecz nie najmniej ważną kwestią, jest rozmiar mebla. Pomierz wszystkie urządzenia, które chcesz umieścić w szafce RTV. Unikniesz w ten sposób konieczności ponownej wizyty w sklepie lub warsztacie stolarskim w celu wymiany szafki o niedopasowanych do Twoich potrzeb rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *