brother hp printers

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne

Łatwe w obsłudze laserowe urządzenia wielofunkcyjne

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne cieszą się, zwłaszcza w biurach, niesłabnącą popularnością. Ich zaletami są duża wydajność, szybka praca i oszczędność miejsca dzięki skumulowaniu wielu funkcjonalności w jednym urządzeniu. Jeśli do tego są ekonomiczne i łatwe w obsłudze (a obecnie większość właśnie taka jest) stanowią one niezastąpiony element wyposażenia wielu miejsc pracy. Jednak ich duża dostępność i poszerzana wciąż przez producentów oferta skutkują tym, że często nie wiadomo, jaki konkretnie model wybrać. Dziś przyjrzymy się bliżej dwóm modelom, które powinny stanowić dobrą odpowiedź na potrzeby większości typowych biur.

Brother DCP-L2520DW

Pierwszym jest Brother DCP-L2520DW, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale również charakteryzuje się ładnym wyglądem. Jego podstawowe zalety to szybkość drukowania (do 26 stron/min.) oraz niskie koszty eksploatacji. Urządzenie pozwala zarówno na drukowanie, skanowanie, jak i kopiowanie dokumentów. Podobnie jak w większości drukarek laserowych Brother, również w tym modelu bęben z warstwą światłoczułą stanowi osobny element (nie jest wbudowany w toner), dzięki czemu jego wymiana następuje dopiero w momencie jego zużycia (zwykle po około 8-10 wymianach tonera). Rozwiązanie takie nie tylko pozwala na oszczędności, ale również jest przyjazne dla środowiska, gdyż nie wyrzucamy niezużytych materiałów eksploatacyjnych.

HP LaserJet Pro M125a

Drugą propozycję stanowi LaserJet Pro M125a od amerykańskiego HP. Również ten model może pochwalić się łatwością obsługi i przyjemną stylistyką, która będzie pasowała do większości typowych biur. Podobnie jak urządzenie od Brothera, LaserJet pozwala na drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów, jednak robi to nieco wolniej (z prędkością 20 stron/min.). Pracę na tym urządzeniu z pewnością ułatwi stosunkowo pojemny zewnętrzny zasobnik na papier, w którym mieści się 250 kartek. W przeciwieństwie do Brothera, LaserJet posiada jednak bęben wbudowany w toner, zatem jego wymiana odbywa się każdorazowo przy wymianie tonera. Rozwiązanie to również ma swoje plusy, gdyż nie trzeba pamiętać o okresowej wymianie samego bębna.

drukarki hp

Powyżej przedstawiliśmy jedynie dwie propozycje z ogromnej palety laserowych urządzeń wielofunkcyjnych dostępnych na rynku. Posiadają one wszystkie najważniejsze funkcje, które mogą przydać się w typowym biurze, jednak z pewnością nie zaspokajają potrzeb wszystkich potencjalnych użytkowników. Dlatego też przy wyborze konkretnego modelu nie należy się kierować jedynie ogólnymi sugestiami, lecz trzeba dobrze sprecyzować swoje wymagania i pod ich kątem dobrać odpowiedni sprzęt. To, co będzie idealne dla jednego użytkownika, dla drugiego może okazać się bowiem totalnym niewypałem i wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *